(212) 320 36 30

Delta Robot

Delta Robot Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Delta Robot endüstriyel amaçlı kullanılan bir robot çeşididir. Çok çeşitli amaçlarla kullanılan delta robot çok esnek ve hızlı olması ile bilinir.

Üç kola sahip olan Delta Robot özellikle toplama, sınıflandırma, paketleme, sıralama, dizme gibi işlevleri yerine getirmesi için tercih edilir.

Çok hızlı bir şekilde hareket ettiğinden Delta Robot ile tekrarlı işlemler hatasız ve seri bir şekilde yerine getirilir. Böylece insan gücünü daha verimli ve özellikli işlemlerde kullanma olanağı da sağlanmış olur.

Delta robot ilaç sanayi, tıbbi ve cerrahi uygulamalar, paketleme sanayi, elektronik sanayinde yoğun olarak kullanılır. Yüksek hızı sayesinde ameliyatlarda, ilaç paketleme ve sınıflamada, elektronik devre imalatlarında ve kalite kontrol işlerinde hatasız bir şekilde görev yapar.

Delta robot kontrol ve programalaması da oldukça esnektir ve birbirleri ile eşgüdümlü çalışan birden fazla delta robot tek bir kontrol ünitesi ile idare edilebilir. Böylece daha az yer kaplayan ve verimli kontrol ünitesi ile çok işlev yerine getirilebilir.

İlk olarak gıda sektöründe kullanılan delta robot teknolojisi, paketleme ile başlayan macerasına bugün yüksek teknoloji üretim alanlarının vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor. Özellikle güneş panellerinde kullanılan fotovoltaik pil üretiminde, yüksek hassasiyet isteyen elektronik panel montajlarında, zorlu cerrahi müdahalelerde delta robot ile istenen sonuç alınıyor.

Delta robot için son yıllarda tercih edilen bir diğer ve yeni alan ise kalıp işleri.Delta robot esnek, hızlı ve kesinlik içeren bir şekilde çalıştığından özellikle tekstil, otomotiv ve mobilya sektörlerinde prototip üretimi ve sonrasında seri üretim aşamasında kalıp çıkarma, çizim, kesme ve kopyalama gibi işlemlerde verimli bir şekilde yer almakta.
Web sitemizdeki tüm meteryal, resimler ve içerikler izin almaksızın kopyalanıp kullanılamaz.
© Copyright 2015 ABK Mühendislik San.Tic.Ltd.Şti. Her Hakkı Saklıdır.
ABK Robotics ABK Şirketler grubu şirketidir.